• Pierwsza pomoc.

• W ramach profilaktyki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej Pani Pielęgniarka Ewa Bieguszewska w dniu 28.10.2022r. przeprowadziła warsztaty w klasie 5A z udzielania resuscytacji oraz pomocy przy omdleniach - zarówno noworodkom jak i osobom dorosłym. Zajęcia miały wymiar praktyczny i bardzo podobały się dzieciom. Mamy nadzieję, że takie działania poszerzą wiedzę z tak ważnej dziedziny jak pierwsza pomoc u naszych podopiecznych i będzie ich więcej.

Małgorzata Bednarczyk

• PASIEKA BOŻA ISKIERKA

• 20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach na temat życia pszczół. Gościliśmy pana z pasieki pod nazwą „Boża Iskierka”, który przybliżył uczniom świat tych wspaniałych owadów. Uczniowie w niemal teatralnym otoczeniu mieli możliwość wysłuchać ciekawej opowieści o zwyczajach pszczół, dotknąć plastra pszczelego, zajrzeć do wnętrza prawdziwego ula oraz spróbować pszczelich produktów. Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani również ciekawymi materiałami, była to książka o pszczołach, dyplom Przyjaciela Pszczół, oraz własnoręcznie wykonana świeczka z wosku pszczelego. Zajęcia bardzo się podobały i niewątpliwie pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów.

• Wycieczka klasy 2a i 3b.

• Klasy 2a i 3b wybrały się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego.
            Celem wycieczki było poznanie dorobku historyczno-kulturowego Kazimierza Dolnego, integracja uczestników wycieczki oraz aktywny wypoczynek na świeżym
            powietrzu. Uczniowie zwiedzili m. in Górę 3 Krzyży z pięknym widokiem na Kazimierz, Wąwóz Korzeniowy, oraz Muzeum Nietypowych Rowerów. Dzięki przewodnikowi, uczestnicy wycieczki dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z historią miasta i okolic. Wycieczka do Kazimierza nie tylko wzbogaciła wiedzę o tym mieście, ale dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

Monika Kędziora
            Aneta Rosołowska

• Spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem

• 11.10. br.  Klasa 6a została zaproszona do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 22 w pałacyku w Parku Kombatantów na spotkanie z pisarzem Pawłem Beręsewiczem. Tytuł spotkania to „Baw się czytaniem”.  Paweł Beręsewicz to autor książek dla dzieci i młodzieży. Jest również współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich, m.in. Wielkiego słownika PWN-Oxford. Pracował jako nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana w Warszawie i swoje doświadczenie w pracy z uczniami wykorzystuje na spotkaniach autorskich. Nasi uczniowie zainteresowani byli szczególnie tym ile zarabia pisarz, a najbardziej chcieli rozmawiać o książkach kryminalnych, o przekrętach i właśnie o pieniądzach . Wszystko to i wiele jeszcze innych tematów można znaleźć w tekstach Pawła Beręsewicza. Zapraszam do biblioteki (na zdjęciu kilka tytułów z naszej biblioteki). Mnóstwo powieści pisarza znajduje się w Bibliotece w Parku.