• Święta tuż, tuż

• Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach piernika, świeżo ścięta i przystrojona choinka - to buduje wyjątkowy, świąteczny klimat. I właśnie po to, aby zagościła świąteczna atmosfera uczniowie klasy 2b
            zaprosiliśmy rodziców i dziadków na przedświąteczne spotkanie. Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać recytacji wierszy o tematyce świątecznej. Dodatkowo atmosferę podkreślały zaśpiewane piosenki. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, ozdabiali pierniczki.

Grażyna Bender

• LICEALIŚCI czytają młodszym

• Czytamy dzieciom dla przyjemności, a ponieważ nikt nie rodzi się czytelnikiem- czytelnika trzeba sobie zatem wychować

W czwartki rano zapraszamy dzieci z Ukrainy do czytelni i Vitalli czyta książkę po ukraińsku. W niektóre poniedziałki w zerówce Zuzia czyta książkę o Felku i Toli. W wybrane środy Kasia chodzi
            z książeczką do 1d, rozśmieszając dzieci gafami, które robi Amelia Bedelia, a w piątki Angelika
            w świetlicy przenosi uczniów do świata Gęsi, która cyt. „miała olbrzymią, pierzastą, okrągłą i czarną …depresję.”
            Mamy nadzieję, że licealiści nie zrezygnują z czytania młodszym koleżankom i kolegom.

• ELFIADA 2023

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

z głębi serca pragniemy serdecznie podziękować za nieocenione wsparcie oraz życzliwość, którą okazaliście Państwo, wspierając naszą inicjatywę zakupu podarunków dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka “Przytulasie” w Grodzisku Mazowieckim, a także Rodzinnego Domu Dziecka w Piasecznie. Dzięki niezykłemu zaangażowaniu rodziców uczniów klas szkoły podstawowej i liceum, udało się w DWA DNI skompletować wymarzone prezenty dla podopiecznych rodzinnych domów dziecka, a tym samym sprawić, by na ich twarzach, w wigilijny wieczór, pojawił się bezcenny uśmiech.

Dziękujemy! :)

• BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA KRESOWIAKA 2023

• Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

w imieniu koordynatorów zbiórki darów - w ramach akcji charytatywnej „Paczka dla Kresowiaka” - pragnę serdecznie podziękować za niezwykłe zaangażowanie i hojność. Dzięki Państwa wsparciu udało nam się przekazać naszym rodakom, mieszkańcom Kresów Wschodnich, wiele artukułów spożywczych, chemicznych, itp.

Dary, które zebraliśmy, trafiły do osób potrzebujących wsparcia, dzięki współpracy z Mazowieckim Oddziałem Stowarzyszenia Odra-Niemen, które od wielu lat działa na rzecz pomocy Kresowiakom.

Link do fotorelacji z wydarzenia: ---KLIKNIJ TUTAJ---

To piękne, że wspólnie wspólnie tworzymy społeczność szkolną gotową do niesienia pomocy innym! 😊

• Świąteczne warsztaty

• Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Dlatego też 19 grudnia klasa 3c zaprosiła swoich rodziców na świąteczne spotkanie połączone z piernikowymi warsztatami. Najpierw dzieci zaprezentowały swój świąteczny program artystyczny, podczas którego nie zabrakło wierszy, świątecznych piosenek i wspólnego kolędowania. Następnie odbyło się rodzinne dekorowanie pierniczków. Uczniowie i ich rodzice przy dźwiękach kolęd i świątecznych piosenek kolorową polewą i barwnymi posypkami dekorowali pierniki według własnych pomysłów. Każdy z nich dołożył wszelkich starań, by ich dzieła
            prezentowały się jak najpiękniej. Po udekorowaniu każde z dzieci miało okazję skosztować swojego wyrobu lub mogły zabrać je do domu. Zabawa była doskonała i przyniosła jej uczestnikom dużo radości.

• WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

• 14 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci w ramach zajęć świetlicowych wykonywały stroiki świąteczne. Kreatywnej zabawie towarzyszyły rozmowy oraz piosenki w klimacie świątecznym. Stroiki będzie można zakupić na kiermaszu świątecznym, który odbędzie się 18.12.2023r. Środki pozyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na potrzeby świetlicy oraz organizację imprez świetlicowych.

• Świetlicowe dekoracje.

• W naszej świetlicy czujemy już świąteczny nastrój. Klasa 2b zrobiła dekoracje na okienne, a dziś ozdabialiśmy upieczone specjalnie dla klasy 2b pyszne pierniczki. Teraz każdy uczeń 2b będzie mógł pochwalić się nimi w domu. Ciekawe, jak smakują.

Marta Muczek