• Kiermasz ciast

• Z inicjatywy nauczycieli i uczniów klas młodszych, 19 października został zorganizowany w naszej szkole charytatywny kiermasz ciast i ciasteczek. Zaangażowanie uczniów i ich rodziców przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Ilości ciast, ciasteczek, babeczek i innych słodkości nie sposób było przeliczyć. Wypieki sprzedawane były za symboliczną kwotę podczas przerw, a wybierać było w czym. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali nasze słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na rzecz bezdomnych psów i kotów, które znajdują się pod opieką Stowarzyszenia Bezdomniaki Żabiowolskie.  Podczas tej akcji udało się nam uzbierać  aż 2807,75zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę przygotowując ciasto na kiermasz.

• Warsztaty muzyczne

• W dn.9-13 października klasy 1a i 3c zrealizowały cykl warsztatów muzyczno-teatralnych w ramach projektu Fundacji Przyjaciół Sztuk Aurea Porta Awangardowa edukacja kulturalna: teatr instrumentalny Bogusława Schaeffera.Warsztaty prowadzone były przez Pawła Romańczuka, Iwonę Sztucką  z zespołu Małe Instrumenty oraz aktorów: Witolda Jurewicza i Marlenę Bełdzikowską.Dzieci miały możliwość zapoznania się z eksperymentalnymi obiektami i konstrukcjami grającymi, poznania podstaw improwizacji muzycznej, graficznego zapisu muzycznego - na podstawie twórczości Bogusława Schaeffera, jego grafik muzycznych i koncepcji teatru instrumentalnego.W przyszłym roku Fundacja planuje realizację bezpłatnych warsztatów dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Zainteresowanych - zapraszamy do kontaktu: fundacja.aureaporta@gmail.comProjekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

• „Pasowania na Czytelnika”

• Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych i co roku właśnie w tym czasie w naszej
            bibliotece odbywają się spotkania z pierwszakami, w tym roku szkolnym z klasą 1a, 1b, 1c i 1d SP - z
            okazji „Pasowania na Czytelnika”. Celem warsztatów jest zapoznanie najmłodszych z biblioteką,
            zasadami wypożyczania i dbania o książki, oraz zachęcenie uczniów do korzystania z naszej
            wypożyczalni. Poprzez zabawę dzieci poznają bibliotekę, ale również kojarzą ją z miejscem
            przyjaznym i atrakcyjnym.
            Najważniejszym punktem programu jest złożenie przyrzeczenia: „Tobie, książko przyrzekamy,
            że szanować cię będziemy, krzywdy zrobić ci nie damy”, po którym każdy został/a - wielką księgą -
            pasowany na czytelnika i otrzymał/a dyplom, zakładkę, a w tym roku również Kartę Klubu Pożeraczy
            Książek , ponieważ biblioteka uczestniczy w programie „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.
            W ramach tego programu uczniowie przeczytają po pięć książek i zrealizują dwa wyzwania związane z

czytaniem, a jednocześnie będą zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia.
            ZAPRASZAM DO BIBLIOTEKI i UCZESTNICZENIA W AKCJI!

• Dynioland w Wieliszewie

• 20 września 2023r. klasy 1d i 2a wybrały się na wycieczkę integrującą na farmę dyni w Wieliszewie.
            Po dotarciu na miejsce uczniowie spotkali się z Panem Dynią, który poprowadził interaktywny
            wykład o dyni, jej historii, pochodzeniu, a także właściwościach zdrowotnych oraz szerokim
            zastosowaniu kulinarnym. Każdy uczestnik sprawdził to poprzez degustację rozgrzewającej zupy
            dyniowej. Dzieci nauczyły się jak uprawiać dynie, co zrobić aby rosły duże i ładne oraz jak
            podlewać i dbać o plantację. Po wykładzie i degustacji zupy oraz pestek z dyni, wybraliśmy się na
            spacer po dyniowym ogródku, dyniowych kompozycjach oraz przejścia przez tunel, w którym
            rosną tykwy. Następnie uczniowie odwiedzili mini zoo, gdzie mogły nakarmić świnkę oraz kozy.
            Później uczniowie mieli czas na zabawy swobodne w słomianym labiryncie i placu zabaw
            połączonym z pokazem dużych baniek mydlanych. Pobyt na farmie zakończyliśmy ogniskiem z
            kiełbaskami oraz spróbowaniem soku dyniowego. Zmęczeni, ale uśmiechnięci, z ozdobną dynią w
            dłoni, pożegnaliśmy Dynioland i wróciliśmy do szkoły.