• „MAJSTERKOWO” W CASTORAMIE

• 30 marca uczniowie klasy IIc wybrali się na wycieczkę do Castoramy. Tam uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo”. Ideą warsztatów „Majsterkowo” jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Dzieci z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy wykonywały samodzielnie drewniane skarbonki. Szczególnie praca z młotkiem wywołała wśród uczniów duży entuzjazm. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i pomysłowo. Na koniec warsztatów każdy otrzymał drobny upominek. Była to bardzo ciekawa, a przede wszystkim praktyczna wycieczka, która rozbudziła pasję dzieci do majsterkowania.

• „Ratunku!!! Gdzie jest papier?”

• Dnia 27 marca klasa 2c uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Miasta Piastowa. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „ Ratunku!!! Gdzie jest papier? Hmm sam go wykonam”. Podczas zajęć poznaliśmy historię papieru i papierni w Konstancinie- Jeziornej, dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru.  W ramach zajęć praktycznych każdy z uczniów miał możliwość własnoręcznie czerpać po kilka arkuszy papieru. Ręcznie czerpany papier układaliśmy na przygotowane filce, jeden na drugim, a potem gąbkami odciskaliśmy z nadmiaru wody. Każdy otrzymał na pamiątkę własnoręcznie wyczerpane arkusze papieru. Była to najciekawsza część zajęć. Z nowymi doświadczeniami oraz wiedzą wróciliśmy do szkoły.

• "Zwolnieni z Teorii"

• W poniedziałek 13.03 w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Tym razem gościły u nas uczennice Zuzanna Polak oraz Ewa Knabben z LO nr 43 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie. Dziewczyny prowadziły zajęcia w ramach realizowanego przez siebie projektu "Niefarbowany Lis". W zajęciach brali udział uczniowie z klas 4 i 5. Na zajęciach  licealistki przekazały wiele ciekawostek o lisach, a także przybliżyły uczniom zagadnienia dotyczące życia zwierząt na farmach futerkowych i ich funkcjonowania. Podsumowaniem zajęć była mni gra związana z tematem projektu "Farbowany Lis" . Dziękujemy Zuzi i Ewie za poświęcony czas i życzymy sukcesu podczas finału olimpiady "Zwolnieni z teorii".

• Dzień Kobiet w 1a

• Klasa 1a postanowiła nietypowo uczcić Dzień Kobiet. Wybrała się do  Piastowskiego Archiwum Miejskiego na lekcję muzealna i warsztaty o praniu. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki poznawali sposoby dbania o odzież, by ta była czysta, świeża  i pachnąca. Dzieci po zajęciach potrafią już prać kijankami, wyszorować ubrania w balii na tarze, a nawet usunąć wszelkie plamy przy pomocy proszku Pollena i XIX w najsłynniejszej pralce "FRANIA".