- Prosimy rodziców i opiekunów o zapoznanie się ze szczegółowym harmonogramem, zwrócenie uwagi na godziny wyjść z placówki i terminowe przyprowadzenie dzieci.
- Nieobecność dziecka należy zgłosić wychowawcy grupy osobiście lub na mail: jburzynska@promienista.com, do godz.8.30 dnia, w którym dziecko jest nieobecne.
- Dzieci są zobowiązane posiadać codziennie legitymację szkolną, strój stosowny do pogody i II śniadanie.
- Na pływalnie należy zabrać strój kąpielowy, czepek, ręcznik i klapki, okulary.
- Listy przydziału do grup będą znajdowały się się na tablicach ogłoszeń przy wejściu do szkoły. od dnia 31.01.2025
- Szatnia dla uczniów spoza ZS 17 zostanie wyznaczona w przyziemiu w sali 1sz.
- Harmonogram działań poszczególnych grup może ulec zmianie, proszę śledzić tablice ogłoszeń w szkole.
Akcja Zima w Mieście 2025 w naszej szkole odbywa się w terminie 10 - 14.02.2025 r.
BAL KARNAWAŁOWY ZA NAMI
Co to była za zabawa! 22 stycznia uczniowie klas 1-3 spędzili wyjątkowy dzień pełen tańca, radości i kolorowych przebrań. Na sali królowały księżniczki, super bohaterowie, zwierzątka i wiele fantastycznych postaci. Nie zabrakło również piłkarzy, strażaków i Harrego Pottera. Wszyscy świetnie się bawili w rytm muzyki, chętnie brali udział w zorganizowanych konkursach i innych atrakcjach przygotowanych i prowadzonych przez animatorów. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewały tegoroczne muzyczne hity. Na parkiecie podczas pląsów było bardzo kolorowo, a uśmiech nie znikał z twarzy, mimo chwilowego zmęczenia.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie balu, a dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.
1
„Na europejskich ścieżkach – w poszukiwaniu pracy dydaktycznej i wychowawczej” – relacja z kursu językowego na Malcie
W dniach 14–25 października 2024 r. nauczycielki naszej szkoły, Pani Iwona Dąbska-Kluska- bibliotekarka oraz Pani Agata Szewczyk- logopeda, uczestniczyły w kursie językowym na Malcie w ramach projektu ERASMUS+ pt. „Na europejskich ścieżkach – w poszukiwaniu pracy dydaktycznej i wychowawczej”. Szkolenie odbyło się w stolicy Malty- Valletcie i było okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu języka angielskiego, zarówno w teorii, jak i w praktyce.
Główne cele i korzyści kursu
Podczas intensywnych zajęć nauczycielki:
- doskonaliły swoje umiejętności językowe, co pozwoli im na bardziej efektywne korzystanie z literatury i prasy fachowej z całego świata,
- zapoznały się z najnowszymi badaniami dotyczącymi funkcjonowania dzieci i młodzieży w różnych aspektach życia – komunikacyjnym, społecznym, zdrowotnym,
- wymieniały doświadczenia z nauczycielami z Francji, Szwajcarii, Niemiec i Włoch na temat metod pracy z uczniami neurotypowymi oraz tymi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Szczególną uwagę podczas zajęć poświęcono tematom związanym z ochroną środowiska oraz wpływem nowych technologii na życie współczesnych uczniów. Dyskusje pozwoliły poznać różnorodne podejścia do tych zagadnień w krajach Unii Europejskiej, co wzbogaciło warsztat pracy uczestniczek.
Malta – inspiracja na wielu poziomach
Udział w kursie to nie tylko korzyści zawodowe, ale także możliwość poznania wyjątkowego kraju, jakim jest Malta. Nauczycielki miały okazję odkryć fascynującą historię wyspy, której cywilizacja rozwija się od ponad 7000 lat. Spacerując po Valletcie, zetknęły się z licznymi zabytkami, doskonale zachowanymi świadectwami bogatej przeszłości Malty. Szczególnym punktem programu było poznanie lokalnych obyczajów, takich jak Għana – tradycyjny folkowy śpiew, który stanowi ważny element maltańskiej tożsamości.
Wnioski i nowe perspektywy
Dzięki uczestnictwu w programie ERASMUS+ Pani Iwona i Pani Agata wróciły do Polski z nowymi umiejętnościami, wiedzą oraz inspiracją do pracy z uczniami. Spotkanie z kulturą Malty, wymiana doświadczeń z nauczycielami z innych krajów i możliwość poznania nowych perspektyw edukacyjnych, wzbogaciły ich warsztat pracy, co z pewnością przełoży się na jakość nauczania i wsparcie, jakie będą oferować uczniom naszej szkoły.
Serdecznie gratulujemy naszym nauczycielkom aktywności i zaangażowania w rozwój zawodowy! Czekamy na kolejne inicjatywy oraz projekty realizowane w ramach współpracy międzynarodowej.
2
„Pomagać może każdy i wszędzie” - Karnawałowy Kiermasz Ciast
To inicjatywa zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu w celu pozyskania funduszy na pomoc i ochronę zdrowia dla niepełnosprawnej Klary Kolenkiewicz.
Niewiele osób ma na co dzień kontakt z osobami z niepełnosprawnościami, nie wie jak do nich podejść, jak rozmawiać (jeśli jest to możliwe), jak się zachować - dlatego ogromnie miło, było nam gościć Klarę wraz z jej tatą, na naszym kiermaszu. Choć Klara nie mówi, to całą sobą, dała odczuć, że cieszy się z tego spotkania. Jej uśmiech przełamywał naszą niepewność i rozwiewał wątpliwości– podejść czy nie podejść. Takie spotkania są dla nas – dorosłych i uczniów - dobrą lekcją pokory, dają okazję do przełamania barier, weryfikują nasze spojrzenie na drugiego człowieka.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w naszą akcję i okazali wielkie serce, uczniom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za pomoc i wsparcie w organizacji przedsięwzięcia. Takie działania pokazują, że wspólna praca w szczytnym celu może dać wiele radości i satysfakcji.
Dziękujemy!
1
Wystawa „Europejscy Nobliści” – podróż przez literaturę i historię w naszej szkole
Z dumą informujemy, że nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+, podczas którego uczestnicy projektu realizują zadania mające na celu propagowanie wartości Unii Europejskiej. Jedną z takich inicjatyw była niezwykła wystawa pt. „Europejscy Nobliści”. Wydarzenie to, zorganizowane wspólnie z uczniami oraz przy wsparciu nauczyciela etyki, Pana Piotra Ławrowskiego, stało się wyjątkową okazją do zgłębiania wiedzy na temat wybitnych postaci literackich, laureatów Nagrody Nobla. Wystawa przygotowana z myślą o propagowaniu wiedzy o literaturze oraz o idei integracji europejskiej, okazała się prawdziwym sukcesem, przyciągając uwagę zarówno najmłodszych uczniów z klas 1-3, jak i młodzieży licealnej.
Co można było zobaczyć na wystawie?
W centralnym punkcie ekspozycji znalazły się sylwetki polskich Noblistów, takich jak Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk, ale równie mocno podkreślono dorobek innych europejskich twórców. Wśród nich znalazły się tak inspirujące postacie, jak:
-
Elfriede Jelinek – austriacka pisarka znana ze swojej odwagi w poruszaniu trudnych tematów społecznych,
-
Doris Lessing – brytyjska mistrzyni powieści psychologicznych i feministycznych,
-
Annie Ernaux – francuska autorka eksplorująca pamięć i tożsamość,
-
Abdulrazak Gurnah – tanzańsko-brytyjski pisarz zajmujący się tematyką migracji i kolonializmu,
-
Harold Pinter – brytyjski dramatopisarz, którego sztuki na zawsze zmieniły teatr współczesny,
-
Jon Fosse – norweski pisarz i dramaturg, którego minimalistyczne dzieła poruszają najbardziej uniwersalne aspekty ludzkiej egzystencji.
Nie zabrakło także informacji o innych literackich gigantach, których dzieła na przestrzeni lat zyskały uznanie na całym świecie, przyczyniając się do promocji europejskiej kultury i wartości.
Wystawa dla każdego – integracja międzypokoleniowa przez literaturę
Pan Piotr Ławrowski, nauczyciel etyki oraz pasjonat literatury i historii, odegrał kluczową rolę w ożywieniu tej wystawy. Jako prelegent z niezwykłą energią opowiadał o życiu i twórczości Noblistów, wplatając ciekawostki, anegdoty i odniesienia historyczne, które wzbudzały zainteresowanie zarówno u młodszych, jak i starszych uczniów.
Dzieci z klas 1-3 miały okazję poznać prostsze historie i ciekawostki o Noblistach, co było dla nich inspirującą lekcją o różnorodności kulturowej Europy. Starsza młodzież natomiast mogła zagłębić się w bardziej wymagające treści, związane z wpływem literatury na zmiany społeczne oraz z przesłaniem poszczególnych dzieł.
Cel wystawy – integracja i poszerzanie horyzontów
Wystawa miała nie tylko walor edukacyjny, ale także społeczny. Poprzez prezentację dzieł Noblistów z różnych krajów Europy chcieliśmy pokazać, jak bogaty i różnorodny jest nasz wspólny europejski dorobek kulturowy. Idea integracji europejskiej, propagowana w ramach projektu Erasmus+, znalazła swoje odzwierciedlenie w zainteresowaniu uczniów i wspólnym odkrywaniu literackich perełek, które często wykraczają poza szkolne lektury.
Podziękowania i dalsze plany
Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów zaangażowanych w przygotowanie wystawy, a także do pana Piotra Ławrowskiego, który swoim zapałem i pasją do literatury zainspirował nas wszystkich. Warto również wspomnieć, że wydarzenie to nie jest końcem naszej przygody z literaturą – już planujemy kolejne inicjatywy w ramach współpracy międzynarodowej i integracji kulturalnej!
Zachęcamy całą społeczność szkolną do dalszego zgłębiania twórczości Noblistów – nie tylko tych europejskich, ale także z innych części świata. Niektóre książki dostępne są w naszej bibliotece, więc zapraszam serdecznie do wypożyczania i czytania!
Razem możemy odkrywać piękno literatury i budować mosty międzykulturowe!
Iwona Dąbska-Kluska Bibliotekarka szkolna
-
Świąteczne niesienie radości.
W b.r. szkolnym nasz społeczność, postanowiła włączyć się w akcję "Robótka". Jest to akcja świąteczna dla osób z niepełnosprawnościami, które są mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Niegowie. Pomysł Akcji zrodził się 15 lat temu i jak piszą pomysłodawcy jej celem jest „coroczne odpalanie fajerwerków radości wśród mieszkańców”. Oni potrzebują ciepłych słów, uwagi oraz zainteresowania.
Dlaczego właśnie tam? - bo to niezwykłe, pełne ciepła i miłości rodzinnej miejsce. Jego istnienie datuje się od 1931r. Obecnie przebywa w nim 100 mieszkańców z niepełnosprawnością intelektualną.
„Dziecko nie może być traktowane jak sprzęt, ono jest OSOBĄ” - to naczelna zasada, mocno podkreślana w tym miejscu.
Wraz z chętnymi uczniami z klasy 3a, 5a i 7a udało nam się przygotować paczki dla 42 osób w wieku od 5 do ok. 68 lat. Spakowane świąteczne prezenty, zostały tuż przed samymi Świętami dostarczone na miejsce.
Choć w ten sposób mogliśmy przyczynić się do radości pensjonariuszy, nierzadko do przywrócenia uśmiechu na ich twarzach.
Informujemy, że Akcja Zima w Mieście 2025 w naszej szkole odbywa się w terminie 10-14.02.2025
-
Prosimy rodziców i opiekunów o zapoznanie się ze szczegółowym harmonogramem, który pojawi się 30.01.25 i regulaminem, zwrócenie uwagi na godziny wyjść z placówki i terminowe przyprowadzenie dzieci.
Nieobecność dziecka należy zgłosić wychowawcy grupy osobiście lub na mail: jburzynska@promienista.com, do godz.8.30 dnia, w którym dziecko jest nieobecne.
Dzieci są zobowiązane posiadać codziennie legitymację szkolną, strój stosowny do pogody i II śniadanie.
Na pływalnie należy zabrać strój kąpielowy, czepek, ręcznik i klapki, okulary.
Listy przydziału do grup będą znajdowały się się na tablicach ogłoszeń przy wejściu do szkoły. od dnia 31.01.2025
-
Szatnia dla uczniów spoza ZS 17 zostanie wyznaczona w przyziemiu w sali 1sz.
-
Harmonogram działań poszczególnych grup może ulec zmianie, proszę śledzić tablice ogłoszeń.
-
Link do eSkarbonki ZS nr 17:
Finał Europejskiego Konkursu „Inspirowana kobieta w moim kraju”
Z radością informujemy, że 16 stycznia 2025 roku odbył się finał Europejskiego Konkursu „Inspirująca kobieta w moim kraju”. Konkurs, realizowany w ramach projektu ERASMUS+ „Na europejskich ścieżkach - w poszukiwaniu nowego wymiaru pracy dydaktycznej i wychowania”, był wyjątkową okazją do promowania wiedzy o niezwykłych kobietach, które swoją działalnością kształtują naszą rzeczywistość.
Finał odbył się online, a w wydarzeniu wzięły udział uczennice z trzech szkół:
- Prywatnej Szkoły Podstawowej Gaudeamus w Warszawie,
- Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 14 w Gnieźnie,
- Zespołu Szkół nr 17 im. Zawiszaków Proporca „Victoria” w Warszawie.
Podczas spotkania każda z finalistek miała szansę zaprezentować swoją pracę przed międzyszkolnym jury oraz uczestnikami projektu. Omówione zostały postacie takich inspirujących kobiet, jak:
- Marta Walczykiewicz – wybitna polska kajakarka, medalistka olimpijska,
- Maria Springer – pionierka opieki społecznej w Polsce i działaczka na rzecz praw człowieka,
- Magda Gessler – ceniona restauratorka i promotorka polskiej kuchni na świecie.
Prace finalistek wyróżniały się kreatywnością, zaangażowaniem i głębokim przesłaniem. Zwyciężczyni konkursu została nagrodzona za swoją inspirującą opowieść, która ukazała nie tylko osiągnięcia wybranej kobiety, ale także jej wpływ na społeczność lokalną i międzynarodową.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom finału! Życzymy dalszych sukcesów i mnóstwa inspiracji do realizacji własnych marzeń i działań. Wasze prace były dla nas wszystkich dowodem na to, jak wielką wartość ma dostrzeganie siły i osiągnięć kobiet w naszym otoczeniu.
Wydarzenie to jest jednym z wielu elementów projektu ERASMUS+, który ma na celu poszukiwanie nowatorskich metod pracy dydaktycznej i wychowawczej. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tej wspaniałej inicjatywy i z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje konkursu!
Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i partnerom za zaangażowanie w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Razem tworzymy przestrzeń dla edukacji pełnej pasji i wartości!
Za organizację i wsparcie merytoryczne konkursu odpowiadała m.in. nauczycielka języka angielskiego, Małgorzata Chodowiec, która wspierała uczniów w procesie tworzenia ich prac oraz rozwijania pasji literackich i badawczych.
Zachęcamy do śledzenia dalszych działań w ramach projektu ERASMUS+ oraz aktywnego udziału w kolejnych konkursach i inicjatywach.
Artykuł przygotowała Małgorzata Chodowiec
Finał konkursu.
Nauczycielki naszej szkoły na szkoleniu Erasmus+ w Dublinie 🇮🇪🎓
W dniach od 28 września do 12 października, trzy nauczycielki z naszej szkoły – Iwona Gałuszka, Monika Kędziora i Olena Novosad – uczestniczyły w szkoleniu w ramach programu Erasmus+ " Na europejskich ścieżkach -w poszukiwaniu nowego wymiaru pracy dydaktycznej i wychowania." Szkolenie miało miejsce w Centre of English Studies w Dublinie, które jest uznawane za jedną z czołowych szkół językowych w Europie, oferującą wysokiej jakości kursy dla nauczycieli i uczniów.
Udział w programie Erasmus+ stanowił doskonałą okazję do wzbogacenia kompetencji językowych oraz zapoznania się z nowymi metodami nauczania i dydaktyką. W trakcie intensywnych zajęć, nasze nauczycielki miały możliwość doskonalenia swoich umiejętności w nauczaniu języka angielskiego oraz poznanie nowych metod pracy. Ponadto, wymiana doświadczeń z nauczycielami z różnych krajów przyczyniła się do wzbogacenia ich warsztatu pedagogicznego oraz poznania innowacyjnych narzędzi edukacyjnych.
Pobyt w Dublinie to nie tylko nauka, ale także szansa na odkrycie irlandzkiej kultury. Uczestniczki szkolenia zwiedziły wiele atrakcji turystycznych, w tym Trinity College oraz Dublin Castle, a także miały okazję doświadczyć tradycyjnej irlandzkiej gościnności. Te doświadczenia na pewno wpłyną na ich przyszłą pracę oraz podejście do nauczania w naszej szkole.
Zapraszamy do galerii zdjęć z wyjazdu!
To był niezapomniany czas pełen nauki, kultury i nowych doświadczeń!
Udział w szkoleniu English & ICT Tools for Teaching and Learning w ramach programu Erasmus+ na Cyprze
W dniach 7–18 października 2024 roku Pani Małgorzata Bednarczyk, nauczycielka informatyki, miała niezwykłą okazję uczestniczyć w prestiżowym szkoleniu English & ICT Tools for Teaching and Learning. Wydarzenie odbywało się w szkole Bayswater na Cyprze w ramach programu Erasmus+. To intensywne szkolenie nie tylko wzbogaciło jej kompetencje zawodowe, ale także pozwoliło doświadczyć różnorodności kulturowej tego wyjątkowego kraju.
Dwustopniowy program szkoleniowy
Szkolenie zostało podzielone na dwa etapy, z których każdy wniósł cenne doświadczenia:
-
Rozwijanie kompetencji językowychW pierwszej części Pani Małgorzata doskonaliła swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego. Efektywna komunikacja w języku angielskim stanowi kluczowy element w pracy nauczyciela, zwłaszcza w międzynarodowych projektach edukacyjnych oraz w codziennym kontakcie z nowoczesnymi materiałami dydaktycznymi.
-
ICT w edukacjiDruga część szkolenia była poświęcona technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT). Pani Małgorzata zdobyła praktyczną wiedzę na temat wdrażania nowoczesnych aplikacji i technologii multimedialnych w procesie nauczania. Zajęcia obejmowały obsługę zaawansowanych narzędzi oraz metod wspierających interaktywną naukę, które będą wykorzystywane w jej pracy z uczniami.
Wartość edukacyjna i kulturowa
Wyjazd ten miał również wymiar kulturowy. Cypr, będący miejscem spotkania różnych kultur – greckiej, tureckiej oraz międzynarodowych społeczności – stał się idealnym miejscem do wymiany doświadczeń i poszerzenia horyzontów. Nawiązanie kontaktów z nauczycielami z całej Europy umożliwiło wymianę dobrych praktyk, co bezpośrednio przełoży się na jakość pracy dydaktycznej Pani Małgorzaty.
Międzynarodowy klimat współpracy
Szkolenie w ramach programu Erasmus+ w szkole Bayswater było nie tylko możliwością doskonalenia zawodowego, ale także sposobnością do zbudowania sieci współpracy z nauczycielami z różnych krajów. Dyskusje, warsztaty i wspólne działania stworzyły niezapomnianą atmosferę nauki i integracji międzykulturowej.
Cypr – inspirująca mozaika kultur
Cypr to kraj o wyjątkowej historii i różnorodności. Przebywanie w miejscu, gdzie Grecy i Turcy współistnieją, a wpływy z całego świata tworzą jedyną w swoim rodzaju atmosferę, pozwoliło na nowe spojrzenie na edukację i współpracę międzynarodową.
Udział Pani Małgorzaty Bednarczyk w szkoleniu English & ICT Tools for Teaching and Learning to przykład, jak program Erasmus+ może wpływać na rozwój kompetencji nauczycieli oraz budowanie mostów międzykulturowych. Zdobyte umiejętności i doświadczenia z pewnością przełożą się na inspirujące zajęcia dla jej uczniów.
-
Świąteczna Scena Talentów – podsumowanie konkursu
Za nami niezwykle emocjonujący i pełen świątecznego ducha konkurs „Świąteczna Scena Talentów”, który odbył się w naszej szkole 20 grudnia. To wydarzenie było prawdziwą ucztą dla oczu i uszu, a także okazją do wspólnego celebrowania magii Świąt Bożego Narodzenia.
W konkursie wzięły udział wszystkie klasy, które wylosowały kolędę lub pastorałkę, by zaprezentować ją w dowolnej, kreatywnej formie. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem – widzieliśmy zarówno tradycyjne wykonania wokalne, jak i tańce, mini-teatrzyki.
Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali:
Klasa 4C, która oczarowała publiczność wzruszającą interpretacją utworu „Do szopy, hej pasterze” w formie mini teatrzyku.
Klasa 5B, która zaprezentowała występ do kolędy ”Mędrcy świata monarchowie” z elementami choreografii.
Klasa 5A, która urzekła nas tradycyjną formą kolędy „Gdy się Chrystus rodzi.”
Przerwy między występami umilał quiz o tradycjach świątecznych z różnych zakątków świata, który prowadził nasz „Mikołaj” – pan Wicedyrektor Maciej Kosmol. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie są najciekawsze zwyczaje bożonarodzeniowe w Japonii, Meksyku czy Finlandii, a za poprawne odpowiedzi otrzymywali słodkie upominki.
W skład Jury konkursu weszły nauczycielki:
- Agata Szewczyk,
- Ela Bielska,
- Monika Zembaty.
Ich zadaniem było ocenienie występów pod kątem kreatywności, zaangażowania i zgodności z tematyką świąteczną.
Nagrody dla laureatów – słodkości i pamiątkowe dyplomy – zostały ufundowane przez naszą Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Każda klasa otrzymała również drobny upominek za udział w konkursie, bo wszyscy byliśmy zwycięzcami tego świątecznego dnia.
Podziękowania należą się także moim niezastąpionym współorganizatorkom – pani Katarzynie Ciszewskiej, Eli Bielskiej i Katarzynie Klimaszewskiej – za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia. Bez Waszego wsparcia i energii nie udałoby się zrealizować tego pięknego przedsięwzięcia.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za stworzenie magicznej atmosfery, która z pewnością zostanie w naszych sercach na długo. Do zobaczenia na kolejnych edycjach „Świątecznej Sceny Talentów”!
1
Zespół Szkół nr 17 Szkoła Podstawowa nr 359 LXXIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zawiszaków Proporca "Victoria" ul.Promienista 12a 02 - 428Warszawa tel. 607 851 907, 863-73-04 ades e-mail: zs17@edu.um.warszawa.pl
Dyrektor: mgr Małgorzata Michalska
Przyjmuje interesantów w środy godz. 14:00-15:00
po uprzednim uzgodnieniu.Organ prowadzący: Miasto st. Warszawa
- szkoła jest bardzo dobrze i nowocześnie wyposażona,
- wszyscy uczniowie mają stworzone takie same szanse edukacyjne, jednocześnie proponujemy następujące zajęcia dodatkowe:
- koła zainteresowań zgodne z potrzebami uczniów m.in. dziennikarskie, warsztaty literackie, teatralne, koła przedmiotowe, zajęcia sportowe;
- SKS (piłka nożna,koszykowa, siatkowa, unihoc, aerobik, siłownia, tenis stołowy);
- zajęcia z autoprezentacji, komunikacji, rozwiązywania konfliktów i asertywności;
- posiadamy nowoczesne na miarę XXI w. pracownie chemiczną, biologiczną, fizyczną, dwie pracownie internetowe oraz świetnie wyposażone inne pracownie przedmiotowe;
- dysponujemy bogatym zbiorem bibliotecznym i czytelnią;
- każdy uczeń ma indywidualną szafkę na ubranie i obuwie;
- zapewniamy opiekę medyczną, pedagogiczną i psychologiczną oraz terapię pedagogiczną;
- organizujemy wymiany międzynarodowe ze szkołami w Dortmundzie oraz w Madrycie;
- wyjeżdżamy z młodzieżą na warsztaty językowe do Londynu oraz na Maltę;
- organizujemy wycieczki krajoznawcze, wyjścia do teatrów, na wystawy i koncerty.
Dojazd autobusami:127, 129, 189, 194, 206, 306, 716oraz SKM i pociągiem elektrycznym.
Kalendarz
brak danychArchiwum Aktualności