Dnia 4 września o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie rodziców klas:
-zerówka
-1a SP, 1b SP, 1c SP, 1d SP
-1a LO, 1b LO
Dnia 4 września o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie rodziców klas:
-zerówka
-1a SP, 1b SP, 1c SP, 1d SP
-1a LO, 1b LO
Plik do pobrania LO_podanie_o_przyjecie
Dzieci są przyprowadzane do 8.30, do tej samej godziny należy zgłosić nieobecność, w celu odliczenia zwrotu za posiłki.
Na pływalnie nalezy zabrać strój kapiellowy , ręcznik i klapki.
Listy przydziału do grup będą znajdowały się się na tablicach ogłoszeń przy wejściu do szkoły. od dnia 11.07.2023
Lato_w_miescie_Plan_szczegolowy_2023-I_tydzien
Lato_w_miescie_Plan_szczegolowy_2023-_II_tydzien
W dniu 21 kwietnia br. uczniowie klasy 3B pod opieką wychowawczyni,Anety Rosołowskiej oraz nauczycielki wspomagającej, Pani Agnieszka Fruby , uczestniczyli w wyjściu do Polskiego Radia.Na początku przewodnik zapoznał dzieci z historią Polskiego Radia oraz jego funkcjonowaniem na przestrzeni prawie stu lat, a ponadto zaprezentował najciekawsze propozycje poszczególnych anten.Trzecioklasisty z ogromnym zainteresowaniem obserwowali, m.in. realizację audycji „na żywo” w studiach Czwórki, Polskiego i Radia Kierowców, gdzie miały niepowtarzalną okazję zaprezentować na żywo swoją krótką wypowiedź przed mikrofonem. Odwiedzili również studia nagraniowe - Studio Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana, Archiwum Polskiego Radia, newsroom oraz redakcję Portalu polskieradio.pl.Było to niezapomniane przeżycie ,które sprawiło, ze kilka osób zainteresowano się zawodem dziennikarza.Wycieczka do Polskiego Radia nie tylko pozwoliła na poznanie jego kulis, ale także przyczyniła się na przeżycie przez dzieci wspaniałych chwil, które z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.
Trwa głosowanie do budżetu obywatelskiego na rok 2024.
Swoje głosy można oddawać w dniach 15.06.2024-30.06.2024.
Głosować może każdy mieszkaniec Warszawy..
W tym roku szczególnie zachęcamy do oddania głosów na 2 projekty, które poszerzą naszą szkolną bazę dydaktyczno-opiekuńczą.
Kolorowe ławki na korytarzach szkolnych
https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2024/f/11/projects/26877
(pod tym linkiem znajdą Państwo pełen opis projektu)
Zalety:
- wprowadzenie pogodnego nastoju
- Podniesienie walorów estetycznych korytarzy
- Komfort i wygoda podczas wolnego czasu
- higieniczne miejsce do spożywania II śniadania
Stacja pogody: obserwuję, doświadczam, rozumiem
https://bo.um.warszawa.pl/processes/na-rok-2024/f/11/projects/27037
(pod tym linkiem znajdą Państwo pełen opis projektu)
Zalety:
-ogólnodostępność
prowadzenia obserwacji ekologicznych oraz odczytywania i badania warunków pogodowych jak: temperatura powietrza, wilgotność, ciśnienie, ilość opadów, nasłonecznieni, siłę i kierunek wiatru.
- nauka przez doświadczanie, prowadzenie lekcji dla uczniów
Bieżące monitorowanie pogody i udostępnianie wyników stronie internetowej placówki
przewidzieć warunki jakie będą panowały w najbliższych godzinach, czy nawet dniach.
budowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat
możliwość zrozumienia procesów zachodzących w skali globalnej.
Każdy oddany głos to wkład w podniesienie jakości edukacji naszych młodych mieszkańców
Sposób głosowania
Głosowanie przez Internet krok po kroku
(otwiera się w nowej karcie)
Projekt nr 3 Kolorowe ławki na korytarzach szkolnych
Projekt nr 16 Stacja pogody: obserwuję, doświadczam, rozumiem
Możesz wybrać maksymalnie 15 projektów w jednej wybranej dzielnicy oraz do 10 projektów na poziomie ogólnomiejskim.
Uzupełnij swoje dane. Potrzebne są one wyłącznie do sprawdzenia, czy głos został oddany prawidłowo. Po ogłoszeniu wyników głosowania dane są usuwane.
O czym warto pamiętać?
Zagłosuj i poczuj satysfakcję z tego, że zmieniasz Warszawę!
22 czerwca 2023 r.
17.00 – VIII klasy SP
23 czerwca 2023 r.
9.00 – I, II, III klasa SP
10.00 – IV-VII klasa SP
11.00 – LO
Klasy 3 SP przychodzą na salę gimnastyczną.
Pozostałe klasy SP i LO spotykają się w salach lekcyjnych.
1 czerwca to jedno z najprzyjemniejszych świąt w roku, święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień jest bardzo lubiany w szkole przez wszystkich uczniów, nie ma wtedy tradycyjnych lekcji w ławkach, a jest zabawa i wspólne świętowanie. Uczniowie klas 0-III wybrali się min. na lody, nauczyciele zorganizowali wycieczki do
kina i była zabawa na świeżym powietrzu. Serdeczne podziękowania należą się firmie MIESZKO, która była fundatorem słodyczy dla uczniów naszej szkoły. Ten wyjątkowy dzień pozostawił dawkę pozytywnej energii w każdym z nas. To był piękny czas, szkoda tylko, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku…
Katarzyna Mielcarz
Wiosną chętniej zwiedzamy i częściej wyjeżdżamy. Oto zdjęciowe sprawozdanie z wycieczek
klasy 5c. Byliśmy w Muzeum Literatury na Starówce, na warsztatach w Muzeum Polin, w Teatrze Rampa na „Oto Oliwer Twist” i trzydniowej wycieczce w Pieckach na Mazurach.
Konkurs „Trzeci wymiar” organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie.
Z wielką radością chcielibyśmy przekazać Wam, że nasz uczeń – Maciej Michalski klasa 7A SP- został Laureatem II miejsca!
Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań uczniów zagadnieniami z zakresu nauk ścisłych oraz uświadomienie i pokazanie jak wizualizacja trudnych zagadnień ułatwia ich zrozumienie. Konkurs polega na zbudowaniu instalacji 3D zainspirowanej konkretnym zjawiskiem, teorią, prawem, obiektem, strukturą itp.
Wielkie gratulacje dla Ciebie i Twojej rodziny!
30 marca uczniowie klasy IIc wybrali się na wycieczkę do Castoramy. Tam uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo”. Ideą warsztatów „Majsterkowo” jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Dzieci z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy wykonywały samodzielnie drewniane skarbonki. Szczególnie praca z młotkiem wywołała wśród uczniów duży entuzjazm. Wszyscy swoje prace wykonali bardzo starannie i pomysłowo. Na koniec warsztatów każdy otrzymał drobny upominek. Była to bardzo ciekawa, a przede wszystkim praktyczna wycieczka, która rozbudziła pasję dzieci do majsterkowania.
Dnia 27 marca klasa 2c uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Miasta Piastowa. Uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. „ Ratunku!!! Gdzie jest papier? Hmm sam go wykonam”. Podczas zajęć poznaliśmy historię papieru i papierni w Konstancinie- Jeziornej, dowiedzieliśmy się skąd wywodzi się papier, na jakich materiałach pisano przed wynalezieniem papieru. W ramach zajęć praktycznych każdy z uczniów miał możliwość własnoręcznie czerpać po kilka arkuszy papieru. Ręcznie czerpany papier układaliśmy na przygotowane filce, jeden na drugim, a potem gąbkami odciskaliśmy z nadmiaru wody. Każdy otrzymał na pamiątkę własnoręcznie wyczerpane arkusze papieru. Była to najciekawsza część zajęć. Z nowymi doświadczeniami oraz wiedzą wróciliśmy do szkoły.
Informacja o wnioskach z wyników badań diagnostycznych
przeprowadzonych w marcu i grudniu 2022 roku
Rekomendacje dla uczniów opracowane przez egzaminatorów sprawdzających prace podczas badania diagnostycznego
(z przykładami wysoko ocenionych prac)
W poniedziałek 13.03 w naszej szkole odbyły się warsztaty w ramach projektu Olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Tym razem gościły u nas uczennice Zuzanna Polak oraz Ewa Knabben z LO nr 43 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie. Dziewczyny prowadziły zajęcia w ramach realizowanego przez siebie projektu "Niefarbowany Lis". W zajęciach brali udział uczniowie z klas 4 i 5. Na zajęciach licealistki przekazały wiele ciekawostek o lisach, a także przybliżyły uczniom zagadnienia dotyczące życia zwierząt na farmach futerkowych i ich funkcjonowania. Podsumowaniem zajęć była mni gra związana z tematem projektu "Farbowany Lis" . Dziękujemy Zuzi i Ewie za poświęcony czas i życzymy sukcesu podczas finału olimpiady "Zwolnieni z teorii".
Klasa 1a postanowiła nietypowo uczcić Dzień Kobiet. Wybrała się do Piastowskiego Archiwum Miejskiego na lekcję muzealna i warsztaty o praniu. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki poznawali sposoby dbania o odzież, by ta była czysta, świeża i pachnąca. Dzieci po zajęciach potrafią już prać kijankami, wyszorować ubrania w balii na tarze, a nawet usunąć wszelkie plamy przy pomocy proszku Pollena i XIX w najsłynniejszej pralce "FRANIA".
humanistyczno-prawnicza
geograficzno-lingwistyczna
Powered by aSc EduPage